Najpopularniejsze imprezy firmowe

Zgrane zespoły pracują efektywniej i kreatywniej, co podkreśla wagę dbania o dobre relacje między pracownikami. Imprezy i wyjazdy integracyjne są kluczowe dla budowania morale w miejscu pracy, oferując różnorodność od tematycznych imprez po survival w lesie. Artykuł omawia, jak wybrać odpowiednie wydarzenia dla zespołu, zwracając uwagę na preferencje pracowników i porę roku, oraz rosnącą popularność eventów oferujących dodatkową wartość, takich jak warsztaty czy aktywności fizyczne.

Zgrane zespoły pracują szybciej i lepiej. Nie tylko są mniej konfliktowe i łatwiej dochodzą do porozumienia, ale są też po prostu bardziej wydajne, kreatywne oraz zmotywowane do działania. Z tego względu bardzo ważne jest, by dbać o dobre relacje między pracownikami. Jednym z najskuteczniejszych, a zarazem najprzyjemniejszych sposobów na wysokie morale w miejscu pracy jest organizowanie rozmaitych imprez i wyjazdów integracyjnych. Podpowiadamy, jakie są najpopularniejsze eventy dla pracowników!

Wydarzenia, które najlepiej angażują pracowników do integracji

Wydarzenia integracyjne nie są już niczym nowym – od lat są organizowane nie tylko przez duże korporacje, ale też średnie czy nawet mniejsze firmy. Warto więc postawić na coś naprawdę ciekawego. Zwykłe cocktail party czy weekend w górach to przyjemne propozycje, ale dla wielu osób nie będą wystarczająco atrakcyjne. Dla przykładu, impreza może być tematyczna, z wieloma zabawami czy konkursami, zaś wyjazd – urozmaicony survivalem czy orientingiem w lesie.

Najlepiej sprawdzają się zajęcia uwzględniające wspólne działania czy rozmaite gry zespołowe. Za pomocą takich aktywności można w naturalny sposób zachęcić pracowników do poznawania się i nawiązywania oraz wzmacniania relacji. Przy okazji da się w pełni odkryć ich potencjał i ćwiczyć umiejętność pracy w grupie, a także przekonać do większej inicjatywy, kreatywności, śmiałości w działaniach itp.

Kolejną ważną kwestią jest logistyka całego wydarzenia. Pracownicy chętniej wezmą w nim udział, jeśli zapewni im się transport (albo chociaż zwrot kosztów dojazdu), a w razie potrzeby nocleg. Współcześnie wiele osób pracuje zdalnie, dlatego firma może zatrudniać osoby z drugiego końca Polski.  

Kiedy wybrać spokojne imprezy, a kiedy imprezy typu extreme?

Event integracyjny może mieć różną formę – od eleganckiego bankietu, przez warsztaty robienia drinków, aż po survival w lesie czy pełny adrenaliny rajd terenowymi samochodami. Pracodawcy często mają dylemat, które atrakcje będą lepsze. Spokojne wydarzenie pomaga się zregenerować i zrelaksować, ale aktywne jest z kolei świetną okazją do rozładowania stresu, dodaje energii, wzmacnia pewność siebie itp.

Wiele zależy od branży. Nie warto jednak poddawać się stereotypom – ułożeni, opanowani pracownicy biurowi jak najbardziej mogą chętnie wziąć udział w niezapomnianej, ekscytującej przygodzie. Najlepszym wyjściem jest więc po prostu zapytać swoich podwładnych o opinię. Takie podejście daje same korzyści, ponieważ ma się pewność, że zorganizuje się wydarzenie zgodne z oczekiwaniami, a także dobrze wypadnie się w oczach pracowników. Mogą wtedy poczuć, że jest to wydarzenie rzeczywiście organizowane dla nich i z myślą o nich, a ich zdanie się liczy, jest szanowane i ma realny wpływ.

Oczywiście duże znaczenie ma też pora roku. Aktywności na zewnątrz mimo wszystko są przyjemniejsze w cieplejsze dni. Zimą świetną opcją są warsztaty, a w grudniu – wszelkie atrakcje powiązane ze Świętami.

Jakie rodzaje wydarzeń zyskują na popularności?

W ostatnich latach pracownicy mają coraz większe wymagania względem swoich pracodawców. Przedstawiciele młodszych pokoleń są nastawieni na współpracę na wysokim poziomie oraz cenią sobie możliwości rozwoju. Przez to bardzo popularne są wszelkie eventy, które niosą ze sobą jakąś dodatkową wartość. 

Relaks, dobra zabawa i możliwość bliższego poznania współpracowników to sama przyjemność, ale dobrze by wydarzenie stanowiło jeszcze okazję do zdobycia nowych umiejętności. Dużym powodzeniem cieszą się warsztaty, np. robienia drinków, gotowania, malowania/rzeźbienia/wyszywania/rękodzieła itp. czy make-upu. Wtedy uczestnicy będą mieli poczucie dobrze spędzonego czasu.

Pracownicy chętnie biorą udział także w wydarzeniach powiązanych z aktywnością fizyczną. Współcześnie wiele osób pracuje zdalnie, spędzając większość czasu przed ekranem komputera. Nic dziwnego, że chcą się trochę rozruszać – to nie tylko przyjemne, ale też zdrowe. Jedni preferują jogę, zaś inni gry terenowe, paintball czy wręcz ekstremalny bieg z przeszkodami.

Oczywiście cały czas dobrze odbierane są też wszelkie imprezy, bankiety i bale. Eleganckie przyjęcie to wspaniała forma podziękowania dla pracowników, która pozwala efektownie docenić ich wkład w rozwój firmy. Jeśli jednak chce się jak najlepiej zintegrować uczestników, dobrze jest zadbać o dodatkowe zabawy, np. quizy. Interesującą propozycją jest też wieczór z zagadką kryminalną, na którym można poczuć się jak bohater filmu czy książki.

Jak najlepiej zorganizować imprezę integracyjną dla pracowników?

Organizacja imprezy integracyjnej dla pracowników wiąże się z szeregiem wyzwań. Na przygotowanie takiego eventu trzeba poświęcić wiele czasu oraz pieniędzy, jeśli rzeczywiście ma się na uwadze potrzeby swoich podwładnych. Coraz więcej przedsiębiorców decyduje się więc na skorzystanie z usług profesjonalistów zajmujących się realizacją takich wydarzeń. Dzięki wsparciu firmy eventowej można szybciej i w bardziej opłacalny sposób zorganizować ciekawą imprezę, wyjazd itp. Przy tym nie trzeba narażać się na ryzyko pomyłek, opóźnień czy innych niedopatrzeń. Taka opcja jest po prostu najwygodniejsza, najbezpieczniejsza i najbardziej korzystna pod względem finansowym.

TAK było

Zapytaj o:

Najpopularniejsze imprezy firmowe

INNE WYDARZENIA KTÓRE MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ

Tu zaczyna się przygoda

Jutra może nie być, nie czekaj.